Клуб борилачких спортова „Наисус“ богатији је за 14 одличја и 4 пехара и тиме постао освајач КУП-а Србије.

Овогодишњи КУП Србије одржан је у спортској хали „Ранко Жеравица“ на Новом Београду 02. и 03. октобра. Преко 930 такмичара из 55 клубова поделило је мегдан како у борбама, тако и у формама. Једини који овог пута нису изашли на татами су сениори у борбама. Новембар је термин када ће одмерити снаге.

•      13-очлана екипа нашег Клуба освојила је 14 медаља – 10 златних, 3 сребрне и једну бронзану. Поменути успех био би и већи да је још неколицина наших чланова узела учешће. Међутим нисмо хтели нити мало да ризикујемо јер здравствени статус им то није дозволио. Захваљујући финансијској помоћи Града Ниша успели смо да одговоримо овом изазову. Надамо се да ће Град Ниш и даље помагати јер само тако можемо до остварења зацртаних планова. – рекао је први човек КБС Наисус-а – Милан Анђелковић.

Најмлађи део тима низао је победу за победом. Мали борци великог срца показали су како се бори за свој клуб.

•      Резултатом 33:5 сам победио у финалу Андреја Аличића (ТК Шабац из Шапца). Дупла круна – државни првак и освајач КУП-а, шта се може више пожелети сем да се тако настави и даље. – рекао је са великим осмехом Андреј Станковић.

Након бронзе на Првенству Србије, овог пута се Павле Костић позлатио. У финалу је победио Лазара Пјешчића (ТК Елит из Инђије) са 30:3. Додатни тренинзи су се дефинитивно исплатили. Попут чигре био је неухватљив за противника.

•      Имала сам релативно тежак жреб. Међутим то ме није спречило да дођем до самог финала. Пре финала уследиле су победе над Јованом Вујчић (ТК Елит из Инђије) са 39:18 и Николине Попржан (ТК Империум Пазова из Нове Пазове) са 28:18. За злато сам се борила против Мине Дервишевић (ТК Империум Пазова из Нове Пазове) али ипак изгубила са 13:20. Иако сам освојила сребрну медаљу, веома сам срећна. Следећи пут ћу се потрудити да буде злато. – рекла је поносно Вера Јовановић.
  •      Са клупским другаром – Вељком Ристићем сам био у финалу али сам имао мало више спортске среће. Сигуран сам да би се и он вратио са златом да нисмо били у истој категорији. Он је победио Михајла Милошевића са 26:23 и Стефана Одаловића са 45:8, обојица из ТК Херкулес из Београда. Ја сам био бољи од Милоша Милошевића (ТК Елит из Инђије) и то са 36:28, као и од Јована Танасковића (ТК Круна из Краљева) резултатом 20:0. У финалу је Вељко повео али сам стигао и победио са 31:20. – рекао је прошлогодишњи вицепрвак Теодор Митић.

• 3.место за све женске такмичаре у формама,
  • 1.место у свеукупном пласману у формама.

У техничком делу такмичења наступили су вишеструки шампиони. У кадетској конкуренцији наступила је Јелена Стевановић и овом приликом се окитила са 2 златна одличја.

•      Након великог искуства и 2 бронзе на Школаријади, оправдала сам епитет фаворита. Жао ми је што нека од клупских другарица није учествовала јер би конкуренција била далеко јача. Али и овако је било захтевно. Искрено се надам да ће претходни успеси бити довољни за оверавање визе за Португал. И само учешће на Европском првенству би за мене био велики успех. – рекла је Јелена Стевановић.

Сениорски тим су чинили најискуснији такмичари Клуба – Небојша Анђелковић и Урош Митровић, праћени овог пута Димитријем и Алексом Јовановић.

•      На овом КУП-у се највише истакао Урош. Наступао је како индивидуално, тако и у тиму са Димитријем и Алексом. Новембар се ближи а овим успехом наши такмичари су на корак од предстојећег Европског првенства у Португалу. Надам се да ће претходни резултати бити довољни за главни позив. – рекао је главни тренер КБС Наисус-а – Небојша Анђелковић.

У наредном периоду, Клуб очекује Лига Града Ниша у борбама. Биће одржана у Нишу а планирана је за 10.октобар текуће године.