Get Adobe Flash player
Prev Next

16 медаља и пехар на КУП-у Србије

25.09.2018.

              На управо одржаном КУП-у Србије такмичари КБС Наисус-а освојили су 16 медаља - 11 златних, 1 сребрну и 4 бронзаних, као и пехар за 2.место у екипном пласману.

Cela vest...

Урош је поново шампион Балкана

15.09.2018.

              На Балканском шампионату у Румунији члан КБС Наисус-а и Техничке репрезентације Србије - Урош Митровић, поново се окитио златним одличјем и понео титулу првака Балкана.

Cela vest...

Власина камп и 8.година Клуба

13.08.2018.

              Камп на Власини је поново с поносом понео епитет међународни, окупивши притом 80 учесника из Србије, Бугарске и Македоније. У оквиру истог одржано је и такмичење у недељу 05.августа,...

Cela vest...

168 медаља у првој половини 2018.год.

21.07.2018.

              Сумирајући прву половину 2018.године са 14 такмичења, на којима су такмичари КБС Наисус-а узели учешће, у Ниш су донели чак 168 медаља - 83 златних, 50 сребрних и 35...

Cela vest...

7 медаља на 1.Кондор КУП-у

18.06.2018.

              Протеклог викенда (16.јуна) у спортској хали "Асикс арена" у Софији одржан је 1.Кондор КУП (како у техничким дисциплинама тако и у борбама) на којима су такмичари КБС Наисус-а освојили...

Cela vest...

Noćni uspon na Trem

          Ekipa KBS "Naisus"-a u noći između 07. i 08.jula, zajedno sa drugarima iz Aikido kluba "IKEDA", osvojili su najviši vrh Suve planine - Trem.

          Nedaleko od Niša uzdiže se Suva planina, koja pripada karpatsko-balkanskoj grupi planina i prostire se pravcem severozapad-jugoistok u dužini od 45km a širini 15km i visinskim zonama od 250m pa sve do 1,810m. Od ukupno 31.860ha površine zaštićenog područja Specijalnog rezervata prirode „Suva planina“, 18.176ha je I (4,5%), II (8,5%) III stepena zaštite (87%). Planina je bogata i pećinama o kojima, zajedno sa podzemnom hidrografijom, prve podatke daje naš čuveni naučnik Jovan Cvijić.

          Velelepnost i specifičnosti Suve planine, pored Jovana Cvijića, opisao je još jedan od velikana naše nauke - Josif Pančić, nazivajući je "jednim od najgorostasnijih oblika u našim zemljama".Jovan Cvijić je svojevremeno Suvu planinu nazvao "Alpi juga Srbije" zbog njenih okomitih stena koje se pružaju na severnoj strani planine, i sa te strane, Suva planina deluje kao da je isečena od glavnog grebena. Suva planina se prvo zvala "Kunovica", po vrlo rasprostranjenom drvu "kun" Kasnije dobija novo tj. današnje ime Suva planina zbog neobičnog geološkog sastava kao i građe stena koje zadržavaju vodu kao u kakvoj „cisterni“, čineći planinu „suvom“ - siromašnom vodom. Po drugim izvorima područje Suve planine je poznato kao najtoplije i najsuvlje mesto u Srbiji, po čemu je ona i dobila ime "Suva planina".

          Kombinovana ekipa KBS "Naisus" AK "IKEDA" je ovaj uspon počela na Bojaninim vodama, koje predstavlja jedno od najpoznatijih izletišta na ovom terenu. Put do Devojačkog groba, koji se nalazi na visini od 1,311m, vodi kroz gustu šumu, da bi poput neke čarobne međe Devojački grob predstavljao jasnu granicu između šume i livade. Ovaj predeo podseća na sedlo iznad kog se nadvija sa jedne strane Sokolov kamen (1,552m) dok je sa druge strane Trem (1,810m). Kako je uspon počeo nešto nakon ponoći, to se za sam izlazak Sunca bilo na samom vrhu, gde se ekipa odmorila zadovoljavajući svoj avanturistički duh prelepim pogledom ka Nišu. Ono što je još specifično za Trem jeste čudo prirode da bez obzira koliko vrelo bilo leto, u jednoj uvali do koje vodi kozja staza pored same litice se nalazi jedna velika grudva snega. Ta činjenica obraduje svakog ko ima prilike da je vidi i oseti, ne verujući sopstvenim očima, a pritom imajući na umu da je u hladu više od 40˚C.

          - Ovakve i slične akcije nisu strane našem klubu te ih s vremena na vreme organizujemo, u želji da našim članovima pružimo mogućnost da se upoznaju sa prirodom imajući neposredan kontakt sa istom. Istovremeno ovakve akcije predstavljaju mogućnost druženja i direktnog pomaganja svom drugu ili drugarici. - rekao je pomoćni trener KBS "Naisus"-a - Uroš Smiljanić.

Galerija slika

Пријатељи клуба

Статистика

visitors by country counter

Клуб Борилачких Спортова "Наисус", ул. Јастребачка 27, 18110 Ниш
Матични број: 17811819, ПИБ: 106793321, Текући рачун: 105-21580-85
Телефони:  +381 64 288 5 992 ; +381 61 248 91 61