Get Adobe Flash player
Prev Next

47 медаља и 2 пехара за КБС Наисус

22.11.2017.

              Протеклог викенда (18. и 19.новембра) са два такмичења (Техничка лига Града Ниша и Елит опен) такмичари КБС Наисус-а освојили су чак 47 медаља –...

Cela vest...

3 медаље на Балканском шампионату

13.11.2017.

              Протеклог викенда (10.-12.новембра) у турском граду Једрене одржано је Првенство Балкана (како у формама тако и у борбама) на којој је Урош Митровић освојио...

Cela vest...

2.коло Лиге у борбама и 10 медаља

07.11.2017.

              Протеклог викенда (05.новембра) у ОШ "Иво Андрић" одржано је 2.коло Лиге Града Ниша у борбама на којој су такмичари КБС Наисус-а освојили су 10...

Cela vest...

27 медаља на КУП-у Србије за КБС Наисус

03.10.2017.

              Протеклог викенда (30.септембра и 01.октобра) у спортској хали "Ранко Жеравица" одржан је КУП Србије (како у техничким дисциплинама тако и у борбама) на којима...

Cela vest...

За 7 година постојања близу 700 одличја

08.08.2017.

              За 7 година постојања, КБС Наисус је у своју ризницу скупио близу 700 одличја са без мало 130 такмичења уз учешће на преко 20...

Cela vest...

Noćni uspon na Trem

          Ekipa KBS "Naisus"-a u noći između 07. i 08.jula, zajedno sa drugarima iz Aikido kluba "IKEDA", osvojili su najviši vrh Suve planine - Trem.

          Nedaleko od Niša uzdiže se Suva planina, koja pripada karpatsko-balkanskoj grupi planina i prostire se pravcem severozapad-jugoistok u dužini od 45km a širini 15km i visinskim zonama od 250m pa sve do 1,810m. Od ukupno 31.860ha površine zaštićenog područja Specijalnog rezervata prirode „Suva planina“, 18.176ha je I (4,5%), II (8,5%) III stepena zaštite (87%). Planina je bogata i pećinama o kojima, zajedno sa podzemnom hidrografijom, prve podatke daje naš čuveni naučnik Jovan Cvijić.

          Velelepnost i specifičnosti Suve planine, pored Jovana Cvijića, opisao je još jedan od velikana naše nauke - Josif Pančić, nazivajući je "jednim od najgorostasnijih oblika u našim zemljama".Jovan Cvijić je svojevremeno Suvu planinu nazvao "Alpi juga Srbije" zbog njenih okomitih stena koje se pružaju na severnoj strani planine, i sa te strane, Suva planina deluje kao da je isečena od glavnog grebena. Suva planina se prvo zvala "Kunovica", po vrlo rasprostranjenom drvu "kun" Kasnije dobija novo tj. današnje ime Suva planina zbog neobičnog geološkog sastava kao i građe stena koje zadržavaju vodu kao u kakvoj „cisterni“, čineći planinu „suvom“ - siromašnom vodom. Po drugim izvorima područje Suve planine je poznato kao najtoplije i najsuvlje mesto u Srbiji, po čemu je ona i dobila ime "Suva planina".

          Kombinovana ekipa KBS "Naisus" AK "IKEDA" je ovaj uspon počela na Bojaninim vodama, koje predstavlja jedno od najpoznatijih izletišta na ovom terenu. Put do Devojačkog groba, koji se nalazi na visini od 1,311m, vodi kroz gustu šumu, da bi poput neke čarobne međe Devojački grob predstavljao jasnu granicu između šume i livade. Ovaj predeo podseća na sedlo iznad kog se nadvija sa jedne strane Sokolov kamen (1,552m) dok je sa druge strane Trem (1,810m). Kako je uspon počeo nešto nakon ponoći, to se za sam izlazak Sunca bilo na samom vrhu, gde se ekipa odmorila zadovoljavajući svoj avanturistički duh prelepim pogledom ka Nišu. Ono što je još specifično za Trem jeste čudo prirode da bez obzira koliko vrelo bilo leto, u jednoj uvali do koje vodi kozja staza pored same litice se nalazi jedna velika grudva snega. Ta činjenica obraduje svakog ko ima prilike da je vidi i oseti, ne verujući sopstvenim očima, a pritom imajući na umu da je u hladu više od 40˚C.

          - Ovakve i slične akcije nisu strane našem klubu te ih s vremena na vreme organizujemo, u želji da našim članovima pružimo mogućnost da se upoznaju sa prirodom imajući neposredan kontakt sa istom. Istovremeno ovakve akcije predstavljaju mogućnost druženja i direktnog pomaganja svom drugu ili drugarici. - rekao je pomoćni trener KBS "Naisus"-a - Uroš Smiljanić.

Galerija slika

Пријатељи клуба

Статистика

visitors by country counter

Клуб Борилачких Спортова "Наисус", ул. Јастребачка 27, 18110 Ниш
Матични број: 17811819, ПИБ: 106793321, Текући рачун: 105-21580-85
Телефони:  +381 64 288 5 992 ; +381 61 248 91 61