Get Adobe Flash player
Prev Next

За 7 година постојања близу 700 одличја

08.08.2017.

              За 7 година постојања, КБС Наисус је у своју ризницу скупио близу 700 одличја са без мало 130 такмичења уз учешће на преко 20...

Cela vest...

Бронза за Уроша и 139 медаља у овом полу…

20.06.2017.

              Протеклог викенда (17.јуна) одржано је Отворено првенство Аустрије на коме је учествовао и Урош Митровић те том приликом освојио бронзану медаљу.

Cela vest...

33 медаља у 3.колу за КБС Наисус

13.06.2017.

              Протеклог викенда (10.јуна) одржано је 3.коло Лиге Града Ниша у техничким дисциплинама и том приликом КБС Наисус је освојио чак 33 медаље - 18...

Cela vest...

2 медаље за КБС Наисус на јубиларном Отв…

30.05.2017.

              Протеклог викенда (27.маја) КБС Наисус учествује на Отвореном првенству Карловца на 50-огодишњици теквондоа у овом делу Европе и осваја су 2 медаље - 1...

Cela vest...

КБС Наисус успешан на Трофеју Београда и…

22.05.2017.

              У протекла два викенда (13. и 20.маја) у КБС Наисус на Трофеју Београда и Астерикс КУП-у осваја су 10 медаља - 5 златних, 3...

Cela vest...

Svetske kvalifikacije - Baku (Azerbejdžan)

          Svetski kvalifikacioni turnir za Olimpijske Igre - London 2012, održaće se u Baku (Azerbejdžan) od 30.juna do 3.jula. Do 10.juna, kada je bio krajnji rok za prijavu takmičara, prijavljeno je 345 takmičara iz 109 zemalja, od čega 194 u muškoj i 151 u ženskoj konkurenciji.

          Maksimum jedan takmičar po kategoriji odnosno dva muškarca i dve žene mogu biti prijavljeni po zemlji. Olimpijski centar Sarhadchiu Baku ugostiće takmičare u konkurenciji muškaraca podeljene u četiri težinske kategorije: -58kg, -68kg, -80kg i +80kg, te četiri u konkurenciji žena: -49kg, -57kg, -67kg i +67kg. Tri najbolje plasirana takmičara po kategoriji će se kvalifikovati, s tim što će direktnu kvalifikaciju bez obzira na ishod obezbediti finalisti, dok će se održati "malo finale" tj. borba za treće mesto a između onih takmičara koji su izgubili polufinalne borbe. Takmičar koji u četvrtfinalu izgubi od prvoplasiranog, rangiraće se na petom mestu, a oni koji izgube od drugo-, treće- i četvrtoplasiranog biće rangirani na šestom mestu.

          Svaka zemlja ima pravo da se na Olimpijskim Igrama pojavi sa maksimum 4 takmičara (2 u muškoj i 2 u ženskoj konkurenciji, a jednim takmičarem po kategoriji), koji se kvalifikuju na svetskim odnosno kontinentalnim kvalifikacionim turnirima. Ovi turniri neće važiti jedino za zemlju domaćina - Veliku Britaniju, jer kao domaćin direktno obezbedila maksimalnu takmičarsku kvotu, i koja je odabrala da se pojavi sa takmičarima koji se takmiče u kategorijama -68kg i -80kg u muškoj odnosno -57kg i -67kg ženskoj konkurenciji.

          28.juna žrebom se utvrđuju mečevi, gde će 25% takmičara po kategoriji biti postavljeno za nosioce a po WTF-ovoj rang listi. Azerbejdžan kao zemlja domaćina biće postavljena za nosioca ne obazirući se na rang listu, ali će takmičari biti smešteni u dnu te liste od 25% takmičara.

          Od ukupno 128 mesta, po 24 mesta biće obezbeđena na Svetskim kvalifikacijama u Baku (Azerbejdžan - od 30.juna do 3.jula), Azijskim kvalifikacijama u Bangkoku (Tajland - od 4. do 6.novembra), Panameričke kvalifikacije u Queretaro (Meksiko - od 18. do 20.novembra) i Evropske kvalifikacije u Kazanju (Rusija - od 27. do 29.januara 2012.god.). 16 mesta će obezbediti takmičari na Afričkim kvalifikacijama u Port Saidu (Egipat - od 11. do 12.januara 2012.god.), dok će biti izboreno samo 8 mesta na Okeanijskim kvalifikacijama u Noumea (Nova Kaledonija - 11.septembra). Četiri mesta će biti dodeljena u obliku "wild cards", a odluku o dodeli će doneti na konsultantskom sastanku tri sportska entiteta: Međunarodni olimpijski komitet, Asocijacija nacionalnih olimpijskih komiteta i Svetske tekvondo federacije.

          U daljem tekstu biće prezentovan spisak takmičara prijavljenih za Svetske kvalifikacije u Baku, klasifikovani po težinskim kategorijama:

Muškarci -58kg (ukupno 53 takmičara)

1) Joel Gonzalez Bonilla (ESP) – 1. nosilac

2) Chen Yang Wei (TPE) – 2. nosilac

3) Marcio Ferreira (BRA) – 3. nosilac

4) Rui Braganca (POR) – 4. nosilac

5) Yulis Mercedes (DOM) – 5. nosilac

6) Pen-Ek Karaket (THA) – 6. nosilac

7) Mohamed A. Farg Salem Tlish (LBA) – 7. nosilac

8) Damian Alejandro Villa Valadez (MEX) – 8. nosilac

9) John Paul Lizardo (PHI) – 9. nosilac

10) Tamer Bayoumi (EGY) – 10. nosilac

11) El Yamine Mokdad (ALG) – 11. nosilac

12) Ruslan Poiseev (RUS) – 12. nosilac

13) Mario Leal (VEN) – 13. nosilac

14) Stipe Jarloni (CRO) – 14. nosilac

15) Audy Muller (AHO)

16) Elton Burnazi (ALB)

17) Mauro Crismanich (ARG)

18) Safwan Khalil (AUS)

19) Kinley Penjor (BHU)

20) Krasimir Tomanov (BUL)

21) Abayuwe Kalikat (COD)

22) Oscar Luis Munoz OVIEDO (COL)

23) Antonis Kyriakou (CYP)

24) Romould Philip Reyes (DEN)

25) Patricio Eugenio Moreira Briones (ECU)

26) Vakhtang Japaridze (GEO)

27) Marios Tsourdinis (GRE)

28) Jhonnatan Josue Mejia Alvarez (GUA)

29) Ong Stevanus Ariosuseno (INA)

30) Hussein Al-Abbood (IRQ)

31) Ron Atias (ISR)

32) Takaya Nakagawa (JPN)

33) Nursultan Mamayev (KAZ)

34) Dae-Hoon LEE (KOR)

35) Alanazi Sami (KSA)

36) Sonexay Mangkheay (LAO)

37) Sandis Radzinsh (LAT)

38) Andrei Rotaru (MDA)

39) Seydou Niang (MLI)

40) Frederico Muianga (MOZ)

41) Malik Shahzad Ahmed (PAK)

42) Emran Saedah (PLE)

43) Mohamed Dhair (QAT)

44) Robert Amzoiu (ROU)

45) Alpheus Shiba Mkhonazi (RSA)

46) Birane Gueye (SEN)

47) Ali Suliman (SUD)

48) Jermaine James (SUI)

49) Malick Juma Gulamrasul (TAN)

50) Badru Ntulage (UGA)

51) Shami Sadygov (UKR)

52) Huynh Chau Le (VIE)

53) Tameem Mohammed Al- Kubati (YEM)

 

Muškarci -68kg (ukupno 65 takmičara)

1) Mohammad Bagheri Motamed (IRI) – 1. nosilac

2) Servet Tazegul (TUR) – 2. nosilac

3) Peter Lopez (PER) – 3. nosilac

4) Balla Dieye (SEN) – 4. nosilac

5) Mohammad Abulibdeh (JOR) – 5. nosilac

6) Diogo Silva (BRA) – 6. nosilac

7) Seri Jean Noel Obou (CIV) – 7. nosilac

8) Rohullah Nikpaa (AFG) – 8. nosilac

9) Nidhal Sboui (TUN) – 9. nosilac

10) Dennis Bekkers (NED) – 10. nosilac

11) Filip Grgic (CRO) – 11. nosilac

12) Erick Osornio Nunez (MEX) – 12. nosilac

13) Jeovanny Bartermi (DOM) – 13. nosilac

14) Federico Jose Rosal Garcia (GUA) – 14. nosilac

15) Terrence Jennings (USA) – 15. nosilac

16) Vladislav Arventii (MDA) – 16. nosilac

17) Elvin Mammadov (AZE) – 17. nosilac

18) Xhersi Kurti (ALB)

19) Mohamed El Amine Mahmoudi (ALG)

20) Manuel Mark (AUT)

21) Moloise Ogoudjobi (BEN)

22) Anatol Kachuk (BLR)

23) Vladimir Dalakliev (BUL)

24) Mario Guerra (CHI)

25) Litofo Cedrick Botalatala (COD)

26) Viktor Jankovsky (CZE)

27) Sergio Dario Garcia Moreira (ECU)

28) Juho Kostiainen (FIN)

29) Aleksiy Avsadzhanishvili (GEO)

30) Charles Cromwell (GHA)

31) Victor Julio Zepeda Amaya (HON)

32) Attila Juhasz (HUN)

33) Macho Virgonta Hungan (INA)

34) Sean Joyce (IRL)

35) Adam Sagir (ISR)

36) Kazuki Sawada (JPN)

37) Mahamud Yahya (KEN)

38) Tilek Tursunalyev (KGZ)

39) Ghazi Alasmari (KSA)

40) Deniss Sisojev (LAT)

41) Michel Samaha (LIB)

42) Mohd Afifuddin Omar Sidek (MAS)

43) Erdenebaatar Naranchimeg (MGL)

44) Nicolau Sambo (MOZ)

45) Yoven Soobramaney (MRI)

46) Ismael Abdoulaye (NIG)

47) Jan Petter Hammer (NOR)

48) Kismett Campbell (NZL)

49) Mohammed Younis (PLE)

50) Michal Loniewski (POL)

51) Mario Silva (POR)

52) Luis E. Colon (PUR)

53) Eugen Micu (ROU)

54) Duncan Mahlangu (RSA)

55) Jure Pantar (SLO)

56) Ivan Puresevic (SRB)

57) Tarig Mohamed (SUD)

58) Milad Ashna (SWE)

59) Patiwat Thongsalup (THA)

60) Negmatov Farkhod (TJK)

61) Tzu Te Chuang (TPE)

62) Dorian Alexander (TRI)

63) Andrew Macdonald Mugisha (UGA)

64) Thanh Tam Duong (VIE)

65) Yaser Abdulqader Ba Matraf (YEM)

 

Muškarci -80kg (ukupno 48 takmičara)

1) Sebastien Michaud (CAN) – 1. nosilac

2) Mauro Sarmiento (ITA) – 2. nosilac

3) Issam Chernoubi (MAR) – 3. nosilac

4) Nabil Hassan (JOR) – 4. nosilac

5) Nicolas Garcia Hemme (ESP) – 5. nosilac

6) Ramin Azizov (AZE) – 6. nosilac

7) Ahmed Abdelrhaman (EGY) – 7. nosilac

8) Steven Lopez (USA) – 8. nosilac

9) Nesar Ahmad Bahawi (AFG) – 9. nosilac

10) Yunus Sari (TUR) – 10. nosilac

11) Burak Hasan (AUS) – 11. nosilac

12) Mamedy Doucara (FRA) – 12. nosilac

13) Sebastian Crismanich (ARG)

14) Rostand Kiki (BEN)

15) Vitali Kolas (BLR)

16) Carlos Liebig (CHI)

17) Lai Li (CHN)

18) Yair Medina Ortiz (COL)

19) Emmanuel Mba Ndong (GAB)

20) Alberto Celestrin (GER)

21) Miguel Adrian Ferrera Rodriguez (HON)

22) Anand Pandia Rajan (IND)

23) Yousef Karami (IRI)

24) Bobby Enright (IRL)

25) Francis Kiambi (KEN)

26) Rasul Abdyraim (KGZ)

27) Noureddin Jamal Ebu Elarough (LBA)

28) Aleksandar Veljanovski (MKD)

29) Oumar Cisse (MLI)

30) Tommy Mollet (NED)

31) Temidayo Jegede (NGR)

32) Hama Alzouma (NIG)

33) Eirik Nilssen Bratli (NOR)

34) Scott Vaughn (NZL)

35) Arshad Atief (PAK)

36) Marlon Avenido (PHI)

37) Piotr Pazinski (POL)

38) Angel Roman (PUR)

39) Ivan Trajkovic (SLO)

40) Flamur Zuberi (SUI)

41) Al-Zubeidy Yousif (SWE)

42) Paula Sitapa (TGA)

43) Gulov Alisher (TJK)

44) Lenn Hypolite (TRI)

45) Yassine Trabelsi (TUN)

46) Maksym Dominishyn (UKR)

47) Jasur Baykuziyev (UZB)

48) Carlos Vasquez (VEN)

 

Muškarci +80kg (ukupno 28 takmičara)

1) Francois Coulombe Fortier (CAN) – 1. nosilac

2) Carlo Molfetta (ITA) – 2. nosilac

3) Arman Chilmanov (KAZ) – 3. nosilac

4) Akmal Irgashev (UZB) – 4. nosilac

5) Dong-Min CHA (KOR) – 5. nosilac

6) Mickael Borot (FRA) – 6. nosilac

7) Abdelkader Zrouzi (MAR) – 7. nosilac

8) Christoph Decker (AUT)

9) Xiaobo Liu (CHN)

10) Andreas Stylianou (CYP)

11) Dominik Urich (CZE)

12) Asidah Zakaria (DEN)

13) Teemu Heino (FIN)

14) Anthony Obame Mylann (GAB)

15) Ulvi Kayas (GER)

16) Alexandros Nikolaidis (GRE)

17) Balazs Toth (HUN)

18) Sandeep Kundu (IND)

19) Wisam A.K.M (IRQ)

20) Elias El Hedari (LIB)

21) Vitold Dzikevic (LTU)

22) Chika Yagazie Chukwumerije (NGR)

23) Marvin Sellas (PUR)

24) Abdelqader Aladhmi (QAT)

25) Gadzhi Umarov (RUS)

26) Vanja Babic (SRB)

27) Denis Bernad Kashumba (TAN)

28) Pita Taufatofua (TGA)

 

Žene -49kg (ukupno 47 takmičara)

1) Jingyu Wu (CHN) – 1. nosilac

2) Sanaa Atabrour (MAR) – 2. nosilac

3) Brigitte Yague Enrique (ESP) – 3. nosilac

4) Shu-Chun Yang (TPE) – 4. nosilac

5) Jannet Alegria Pena (MEX) – 5. nosilac

6) Chanapa Sonkham (THA) – 6. nosilac

7) Lucija Zaninovic (CRO) – 7. nosilac

8) Erika Kasahara (JPN) – 8. nosilac

9) Svetlana Igumenova (RUS) – 9. nosilac

10) Katia Arakaki (BRA) – 10. nosilac

11) Sumeyye Manz (GER) – 11. nosilac

12) Carolena Carstens (PAN) – 12. nosilac

13) Nilla Ahmadi (AFG)

14) Hind Mokhtari (ALG)

15) Carola Lopez Rodriguez (ARG)

16) Aischal Jadra A. Van Der Linde (ARU)

17) Mitrovits Natascha (AUT)

18) Anneleen Goffin (BEL)

19) Chimi Wangmo (BHU)

20) Iliyana Eneva (BUL)

21) Ivett Gonda (CAN)

22) Nizie Cynthia Louise Alexandra Kragbe (CIV)

23) Rosa Keleku Lukusa (COD)

24) Yajaira Peguero (DOM)

25) Nour Abdelsalam (EGY)

26) Gita Cherkezia (GEO)

27) Elizabeth Zamora Gordillo (GUA)

28) Andrea Rossana Erazo Murillo (HON)

29) Krisztina Sikesdi (HUN)

30) Fransisca Valentina (INA)

31) Shraddha Dixit (IND)

32) Jennifer Hurley (IRL)

33) Anna Mirkin (ISR)

34) Federica Mastrantoni (ITA)

35) Raya Hatahet (JOR)

36) Milka Alango (KEN)

37) Manivanh Khounviseth (LAO)

38) Teo Elaine Shueh Fhern (MAS)

39) Aminata Makou Traore (MLI)

40) Kiran Bano (PAK)

41) Julissa Diez Canseco (PER)

42) Jyra Marie Lizardo (PHI)

43) Liliana Mircica (ROU)

44) Ganna Soroka (UKR)

45) Galina Khan (UZB)

46) Stavroulla Iosifaki (CYP)

47) Hayasamir Jumma (UAE)

 

Žene -57kg (ukupno 49 takmičara)

1) Yuzhuo Hou (CHN) – 1. nosilac

2) Pei-Hua Tseng (TPE) – 2. nosilac

3) Bat El Gatterer (ISR) – 3. nosilac

4) Ana Zaninovic (CRO) – 4. nosilac

5) Bineta Diedhiou (SEN) – 5. nosilac

6) Hatice Kubra Yangin (TUR) – 6. nosilac

7) Sousan Hajipourgoli (IRI) – 7. nosilac

8) Laura Vanessa Vasquez Rivas (ESA) – 8. nosilac

9) Shahd Tarman (JOR) – 9. nosilac

10) Deborah Louz (NED) – 10. nosilac

11) Gunay Aghakishiyeva (AZE) – 11. nosilac

12) Humaira Mohammadi (AFG)

13) Caroline Marton (AUS)

14) Gunay Aghakishiyeva (AZE)

15) Darya Zubovich (BLR)

16) Filka Atanasova (BUL)

17) Yeny Contreras (CHI)

18) Banassa Diomande (CIV)

19) Eley Sephora Baelenge (COD)

20) Doris Esmid Patino Marin (COL)

21) Suvi Mikkonen (FIN)

22) Marlene Harnois (FRA)

23) Iana Gagnidze (GEO)

24) Margarita Michailidou (GRE)

25) Euda Maria Carias Morales (GUA)

26) Edina Kotsis (HUN)

27) Lia Karina Mansur (INA)

28) Latika Bhandari (IND)

29) Sonya Mcconnell (IRL)

30) Zina Kareem (IRQ)

31) Mayu Hamada (JPN)

32) Andrea Paoli (LIB)

33) Aminata Oumou Traore (MLI)

34) Mona Solheim (NOR)

35) Robin Cheong (NZL)

36) Samiya Naz (PAK)

37) Christina Carstens (PAN)

38) Jade Zafra (PHI)

39) Emely Johan Cartagena (PUR)

40) Malina Mihaila (ROU)

41) Tanja Tanackovic (SRB)

42) Manuela Bezzola (SUI)

43) Rangsiya Nisaisom (THA)

44) Rahma Ben Ali (BEN)

45) Judith Onoria Aujo (UGA)

46) Iuliia Podolian (UKR)

47) Diana Lopez (USA)

48) Katherinn Reyes (VEN)

49) Thi Duong Nguyen (VIE)

 

Žene -67kg (ukupno 37 takmičara)

1) Karine Sergerie (CAN) – 1. nosilac

2) Helena Fromm (GER) – 2. nosilac

3) El Sawalhy Seham (EGY) – 3. nosilac

4) Gulnafis Aitmukhambetova (KAZ) – 4. nosilac

5) Raheleh Asemani (IRI) – 5. nosilac

6) Asuncion Ocasio (PUR) – 6. nosilac

7) Mi-Kyung KIM (KOR) – 7. nosilac

8) Paige Mcpherson (USA) – 8. nosilac

9) Joyce Van Baaren (NED) – 9. nosilac

10) Farida Azizova (AZE) – 10. nosilac

11) Rocio Sabrina Boudy (ARG)

12) Carmen Marton (AUS)

13) Viktoryia Belanouskaya (BLR)

14) Raphaella Pereira (BRA)

15) Catalina Fierro (CHI)

16) Simona Hradilova (CZE)

17) Saina Savage (FIN)

18) Urgence Mouegha Mouegha (GAB)

19) Elisavet Mystakidou (GRE)

20) Andrea Merrel St. Bernard (GRN)

21) Mariama Dalanda Barry (GUI)

22) Keyla Paola Avila Ramirez (HON)

23) Dahroon Azeez (IRQ)

24) Gladys Mwaniki (KEN)

25) Iulia Latus (MDA)

26) Viktorija Spasovska (MKD)

27) Ijeoma Obi (NGR)

28) Nikolina Kursar (NOR)

29) Hayley Schofield (NZL)

30) Katarzyna Wieczorek (POL)

31) Franka Anic (SLO)

32) Tahra Siad (SUD)

33) Nina Klaey (SUI)

34) Elin Johansson (SWE)

35) Maitha Mohamed Almaktoum (UAE)

36) Adanys Cordero (VEN)

37) Hoang Dieu Linh Chu (VIE)

 

Žene +67kg (ukupno 19 takmičara)

1) Gwladys Epangue (FRA) – 1. nosilac

2) Maria Del Rosario Espinoza Espinoza (MEX) – 2. nosilac

3) Rosanna Simon Alamo (ESP) – 3. nosilac

4) Anastasiia Baryshnikova (RUS) – 4. nosilac

5) Wiam Dislam (MAR) – 5. nosilac

6) Linda Azzeddine (ALG)

7) Edines Kurtovic (AUT)

8) Sandra Julieth Vanegas Valderrama (COL)

9) Deysy Montes De Oca (DOM)

10) Daniela Castrignano (ITA)

11) Feruza Yergeshova (KAZ)

12) Sae-Bom AN (KOR)

13) Iwona Kosiorek (POL)

14) Nusa Rajher (SLO)

15) Milica Mandic (SRB)

16) Inaas Hagar (SUD)

17) Karolina Kedzierska (SWE)

18) Nur Tatar (TUR)

19) Evgeniya Karimova (UZB)

Пријатељи клуба

Статистика

visitors by country counter

Клуб Борилачких Спортова "Наисус", ул. Јастребачка 27, 18110 Ниш
Матични број: 17811819, ПИБ: 106793321, Текући рачун: 105-21580-85
Телефони:  +381 64 288 5 992 ; +381 61 248 91 61